Je vegetariánství skutečně vhodné i pro malé děti?

TIP: vícejazyčný blog o veganství: vegan21.org

Je vegetariánství skutečně vhodné i pro malé děti?

<<

 

Mnozí lidé se staví k vegetariánství u dětí odmítavě. Kolik z nich ale zná alespoň pár desítek, či několik rodin, kde jsou děti vychovávány nefanaticky a přesto vegetariánsky? Kolik z těchto lidí se snaží získat objektivní informace a chápat všechny souvislosti, namísto papouškování jednoduchých názorů z generace na generaci? Kolik z lidí se dokáže povznést nad zjednodušující zprávy v médiích a prošlapat si cestu za svým vlastním názorem?

Děti mohou být zcela bez obav živeny vegetariánskou stravou. Podmínkou je kvalita, pestrost a ohled na věk a individualitu dítěte při stravování. Důkazem toho jsou všechny rodiny žijící vegetářsky, kde se děti vyvíjejí zcela přirozeně.

Americká dietetická asociace je největší organizací svého oboru na světě - sdružuje 70 tisíc odborníků. Ve své publikaci "Vegetariánská strava - stanovisko Americké dietetické asociace a kanadských dietologů" se vyjadřuje jasně: "Dobře rozvržená vegetariánská strava je vhodná pro všechna životní období, včetně těhotenství a laktace. Vhodně plánovaná vegetariánská strava zabezpečí nutriční požadavky batolat, dětí i adolescentů a vede k normálnímu vzrůstu."

Tento postoj se v zásadě neliší od postoje České pediatrické společnosti vydaného 15.4.2004 a schváleným výborem společnosti.

-ze-

Kam dál?  http://www.eticke-vegetarianstvi.cz/vegetarianstvi/co-si-myslite-o-fenomenu-masa-ze-zkumavky-187/

<<